Burza dała w kość. Koło Zgorzelca spłonął dom

2024-07-11 07:27:18(ost. akt: 2024-07-11 07:36:52)
W Zgorzelcu, na skutek uderzenia pioruna, zapalił się dom jednorodzinny.

W Zgorzelcu, na skutek uderzenia pioruna, zapalił się dom jednorodzinny.

Autor zdjęcia: PSP w Zgorzelcu

Burze na Dolnym Śląsku dały się we znaki wszystkim, bo nawiedziły każdy zakątek regionu. W niektórych miejscowościach doszło do podtopień lub powalone zostały drzewa. W Wrocławiu padało intensywnie, ale na tym się skończyło.
Nocne burze były niezwykle intensywne, co po całym dniu upałów było naturalne i do przewidzenia. We Wrocławiu oraz okolicznych miejscowościach strażacy interweniowali przez całą noc i pracują jeszcze o poranku.

- Mieliśmy podtopienia, zalania piwnic, zerwane linie wysokiego napięcia, połamane drzewa i konary drzew. na szczęście, nikt nie został ranny - powiedział nam dyżurny PSP we Wrocławiu.

Niestety, nadal część mieszkańców Wrocławia i okolic jest pozbawiona prądu. Nie mają go wciąż (stan na 7.25) mieszkańcy przy ul. Nadrzeczna, ul. Redycka, Sołtysowicka. Trwa także usuwanie awarii w powiecie wrocławskim w Nowej Wisi Kąckiej.

W dalszych częściach regionu było bardziej niebezpiecznie. Do mocnych podtopień oraz przewróceń drzew doszło w powiecie kamiennogórskim oraz w Obornikach Śląskich. Niedaleko Zgorzelca, na skutek uderzenia pioruna, doszło do pożaru domu jednorodzinnego.

Służby od samego rana mają ręce pełne roboty na Całym Dolnym śląsku. Usuwane są uszkodzenia oraz awarie prądu.