Dolny Śląsk przeniósł się nad Morze Bałtyckie!

2024-07-10 10:28:08(ost. akt: 2024-07-10 10:44:36)

Autor zdjęcia: UMWD

W lipcowe weekendy Dolny Śląsk przeniósł się do czterech nadmorskich miejscowości. Wszystko w ramach Projektu Plaża.
W te wakacje Dolny Śląsk przenosi się nad Bałtyk. Tam ludzie od promocji chcą zainspirować turystów z całej Polski do odkrywania najbardziej tajemniczego regionu w kraju. Na plażowiczów w ramach Projektu Plaża czekać będzie dolnośląska oferta turystyczna w pigułce i mnóstwo atrakcji.

Czyli, co konkretnie? Malownicze Stawy Milickie, fascynująca Kopalnia Złota, tajemnicze podziemia projektu „Riese” czy bogactwo turystyczne Wałbrzycha wraz z jego perłą - Zamkiem Książ – między innymi te dolnośląskie atrakcje będą mogli poznać wypoczywający nad Bałtykiem.

Dolnośląskie perełki turystyczne poznają plażowicze z czterech kurortów: Świnoujścia, Międzyzdrojach, Dziwnowie oraz Dźwirzynie.

− Dolny Śląsk w ostatnich latach niezwykle prężnie rozwija się zarówno gospodarczo, jak i turystycznie. To efekt otwartości, pomysłowości i zaangażowania mieszkańców regionu, a Projekt Plaża jest tego doskonałym przykładem - wyjaśnia Paweł Gancarz, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. - Od kilku lat promujemy nasz piękny region podczas wakacji na nadbałtyckich plażach i każdego roku obserwujemy rosnące zainteresowanie dolnośląską ofertą - dodaje.

Podczas wydarzeń organizowanych w nadmorskich miejscowościach będzie można zapoznać się, m.in. z ofertą turystyczną słynących z krzywej wieży Ząbkowic Śląskich, znanego dzięki monumentalnej twierdzy Kłodzka, lubianego przez turystów Karpacza czy malowniczo położonej wśród wzgórz Trzebnicy. Plażowicze dowiedzą się także, że na Dolnym Śląsku jest najwięcej w kraju zamków i pałaców, najdłuższe single tracki w Europie, a także połowa szczytów zaliczanych do Korony Gór Polski.

− Projekt Plaża to wydarzenie skierowane do turystów i mieszkańców nadmorskich miejscowości w każdym wieku. Zależy nam na tym, aby w ciekawy, atrakcyjny, a przede wszystkim lekki sposób przybliżyć im nasz region, jego perełki oraz historię. – zachęca Michał Rado, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

W ramach Projektu Plaża nad brzegiem Bałtyku na chętnych czekać będą letnie aktywności. W strefie sportów wodnych każdy będzie mógł spróbować swoich sił na deskach SUP i wziąć udział w regatach kajakowych. Miłośnicy ruchu skorzystają także ze ścianki wspinaczkowej, boiska do siatkówki oraz beach tenisa. Dla ceniących muzyczne rozrywki przygotowano energetyczną zumbę, a dla tych, którzy wolą relaks – stretching i jogę.