Co za nieodpowiedzialność! Pijany wiózł pasażerów w busie

2024-07-08 08:17:32(ost. akt: 2024-07-09 15:31:20)

Autor zdjęcia: Policja

Policjanci z Dolnego Śląska zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem busem w którym znajdowali się pasażerowie. Po sprawdzeniu trzeźwości kierowcy okazało się, że wydmuchał 0.3 promila alkoholu.
Policjanci z "drogówki" w Kłodzku prowadzili akcję kontrolno-prewencyjną pt. „Alkohol i narkotyki”. Akcja ukierunkowana była na wyeliminowanie z ruchu drogowego kierujących, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środka działającego podobnie np. narkotyków.

Niestety pomimo licznych apeli policyjnych wciąż nie brakuje kierowców nieodpowiedzialnych, którzy wsiadają za kierownicę po spożyciu. Tak było i w tym przypadku, gdy policjanci zatrzymali do kontroli busa marki Mercedes.

W trakcie rozmowy kierowca potwierdził, że jedzie od strony Stronia Śląskiego i na wskazanej trasie przewozi pasażerów. Rutynowa kontrola nie wykazała usterek technicznych, ale uwagę policjantów przykuło zachowanie kierowcy, który był wyraźnie zdenerwowany przeprowadzaną kontrolą drogową.

Na tej podstawie mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującego. Niestety okazało się, że 64-latek poruszał się po drodze publicznej w stanie po użyciu alkoholu, gdyż urządzenie pomiarowe wykazało zawartość ponad 0.3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W toku prowadzonych czynności Mercedes został scholowany na parking strzeżony. Natomiast kierujący niebawem odpowie przed sądem.