Episkopat Polski o planach rządu w sprawie lekcji religii

2024-06-19 09:44:30(ost. akt: 2024-06-19 09:58:10)

Autor zdjęcia: Red./KEP

Biskupi stanowczo przeciw redukcji liczby godzin religii w szkołach. To reakcja polskich biskupów na plany rządu Donalda Tuska w tej sprawie.
Bezpośrednią powodem takiej reakcji była wypowiedź minister edukacji, Barbary Nowackiej, która 17 czerwca opowiedziała o planach rządu w stacji TVN24.

Stanowisko w tej sprawie przyjęła Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski. Odnosząc się do informacji przekazanych przez minister Nowacką, wyraziła stanowczy sprzeciw wobec tych planów, które maja polegać na redakcji nauczania lekcji religii do jednej godziny tygodniowo oraz łączenie klas na lekcjach religii.

- Nawiązując do stanowiska Konferencji Episkopatu Polski z dnia 12 czerwca 2024 należy podkreślić, że zapowiadane zmiany są krzywdzące lub wręcz dyskryminujące. Ograniczają one prawa rodziców do wychowania własnych dzieci w wyznawanej wierze napisał w stanowisku bp Wojciech Osial, przewodniczący komisji KEP.

Biskup podkreślił, że "zgodnie z obowiązującym prawem wszelkie zmiany legislacyjne odnoszące się do nauczania lekcji w szkole powinny zostać dokonane na drodze porozumienia z Kościołami oraz związkami wyznaniowymi".

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3115041 24 cze 2024 14:43

    W naszej historii było zawsze tak, że kto walczył z kościołem zawsze zwalczał też Polskę i dążył do odebrania jej wolności. Tym razem nie jest inaczej... Tyle, że "ministra" Nowacka nie zna historii...

    odpowiedz na ten komentarz