Alarm powietrzny w całym kraju, Rosjanie atakowali dronami i rakietami

2024-06-14 04:27:49(ost. akt: 2024-06-14 05:21:01)

Autor zdjęcia: X/@Maks_NAFO_FELLA

Na całej Ukrainie ogłoszono w nocy z czwartku na piątek alarm powietrzny w związku z rosyjskimi atakami rakietami i dronami - podała agencja Ukrinform. W związku z atakami Rosjan na zachodnią Ukrainę poderwane zostały polskie myśliwce
Siły Powietrzne Ukrainy poinformowały o starcie dziewięciu rosyjskich bombowców Tu-22 i Tu-95 z lotnisk w obwodach tambowskim i orłowskim oraz o zagrożeniu atakiem rakietowym oraz dronowym na całej Ukrainie.

Jak podały ukraińskie portale, eksplozje słychać było w Zaporożu.

Wojsko polskie poderwało w piątek nad ranem swoje myśliwce przy wschodniej granicy w związku z rosyjskimi atakami rakietowymi oraz dronami na zachodnie rejony Ukrainy. Poinformowało o tym na platformie X Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych (DORSZ).

Obrazek w tresci

"Jest to kolejna bardzo pracowita noc dla całego systemu obrony powietrznej w Polsce z uwagi na obserwowaną aktywność lotnictwa dalekiego zasięgu Federacji Rosyjskiej, wykonującej uderzenia z użyciem rakiet manewrujących i bezzałogowych statków powietrznych typu Shahed na obiekty znajdujące się między innymi na zachodzie terytorium Ukrainy" - napisało DORSZ.

W komunikacie dodano, że w południowo-wschodnim obszarze Polski może występować podwyższony poziom hałasu, związany z rozpoczęciem operowania w naszej przestrzeni powietrznej polskich i sojuszniczych samolotów.

"Wszystkie niezbędne procedury mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa polskiej przestrzeni powietrznej zostały uruchomione, a Dowództwo Operacyjne RSZ na bieżąco monitoruje sytuację" - podkreślono.

W związku z zagrożeniem rakietowym w nocy z czwartku na piątek we wszystkich obwodach Ukrainy ogłoszono alarm powietrzny. W czwartek późnym wieczorem Rosjanie przypuścili atak dronami, poinformowano także o starcie rosyjskich bombowców Tu22 M3 i Tu95 MS. Żródło: PAP

Obrazek w tresci