W jeziorze Łabędź odnaleziono ciało wędkarza, który wypadł z łódki

2024-06-11 21:42:22(ost. akt: 2024-06-11 21:56:31)
motorówka

motorówka

Autor zdjęcia: PAP

W jeziorze Łabędź (woj. warmińsko-mazurskie) nurkowie odnaleźli ciało poszukiwanego od kilku godzin 63-letniego wędkarza - podała we wtorek (11.06) policja. To jeden z dwóch mężczyzn, którzy wpadli do wody po wywrotce łodzi, młodszemu udało się dopłynąć do brzegu.
Według wstępnych ustaleń policji, dwaj mieszkańcy Iławy wypłynęli po południu łodzią wiosłową z Rudzienic. W pewnym momencie z powodu silnego wiatru łódka się wywróciła i wpadli do wody. Jednemu z wędkarzy - 40-latkowi udało się dopłynąć do brzegu. Zatrzymał przejeżdżającego kierowcę i telefonicznie wezwał służby ratunkowe.

Akcja ratunkowa i poszukiwawcza na jeziorze trwały kilka godzin. Jak poinformował PAP mł. bryg. Krzysztof Rutkowski z iławskiej straży pożarnej, po wskazaniu miejsca przez sonar, nurek podjął ciało z głębokości 8 m, około 100 m od brzegu.

"To poszukiwany 63-letni mężczyzna, został rozpoznany przez najbliższą rodzinę" - powiedziała PAP asp. szt. Joanna Kwiatkowska z policji w Iławie.

Na miejscu pracuje grupa dochodzeniowo-śledcza, która pod nadzorem prokuratora będzie ustalać dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Źródło: PAP