Chciała wyjechać ze sklepu z wózkiem bez zapłaty za zakupy

2024-06-10 14:53:41(ost. akt: 2024-06-10 15:26:53)

Autor zdjęcia: KMP Wałbrzych

Próbowała wyjechać wózkiem pełnym zakupów z jednej z placówek handlowych na Podzamczu, jednak dzięki właściwej reakcji ochrony i będących w pobliżu miejscowych policjantów, 19-letnia wałbrzyszanka została zatrzymana w piątek po południu na gorącym uczynku
Dzielnicowi pierwszego komisariatu otrzymali informację o będącej na terenie jednego ze sklepów przy ul. Palisadowej w Wałbrzychu złodziejce. Udali się na miejsce zgłoszenia. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że 19-letnia wałbrzyszanka zabrała z półek sklepowych sporą ilość artykułów tekstylnych oraz spożywczych i wózkiem próbowała wyjechać ze sklepu przez kasy samoobsługowe, nie płacąc za zakupy.

Młoda kobieta została ujęta na gorącym uczynku przestępstwa przez ochronę obiektu i chwilę później zatrzymana przez policjantów i doprowadzona na teren komisariatu, gdzie wykonane z 19-latką zostały dalsze czynności procesowe - mówi kom. Marcin Świeży z KMP w Wałbrzychu. - Nieuszkodzony towar o łącznej wartości ponad 2,5 tys. złotych ostatecznie wrócił na półki sklepowe.

Wałbrzyszanka usłyszała zarzut kradzieży. Podczas przesłuchania przyznała się do winy. O losie 19-latki zadecyduje teraz sąd.