Rosjanie przerzucają wojska z obwodu chersońskiego do charkowskiego

2024-06-08 19:03:58(ost. akt: 2024-06-08 19:06:03)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Rosjanie, którzy nie odnoszą sukcesów na froncie w północnej Ukrainie, zaczęli przerzucać wojska z obwodu chersońskiego na kierunek charkowski – powiadomiło w sobotę Centrum Narodowego Sprzeciwu ukraińskiego ministerstwa obrony.
Według doniesień lokalnych mieszkańców Rosjanie przesuwają (do obwodu charkowskiego) niektóre jednostki (z Chersońszczyzny) i posyłają (na front) operatorów dronów” – poinformowano.

Centrum doniosło, że wojska rosyjskie powiększają też „batalion ochotniczy (imienia sowieckiego generała Wasilija) Margiełowa w celu uzupełnienia strat” w ludziach.

Jednocześnie, podczas obowiązkowej rejestracji obywateli w rosyjskich wojskowych komendach uzupełnień, mieszkańcy obwodu chersońskiego są nakłaniani do podpisywania kontraktów z rosyjską armią i słyszą groźby przymusowej mobilizacji – podano w komunikacie.

Jest to kolejna zbrodnia okupantów, którzy mobilizują miejscową ludność do wojny przeciwko ojczyźnie” – podkreślono.

Centrum Narodowego Sprzeciwu zaapelowało do ludności na terytoriach okupowanych o informowanie o zbrodniach przeciwnika, by poniósł za to odpowiedzialność. Ostrzegło także przed współpracą z wrogiem i wykonywaniem rozkazów Rosjan.