Biskup polowy WP prosi o modlitwę za zmarłego żołnierza

2024-06-07 08:51:27(ost. akt: 2024-06-07 08:58:41)

Autor zdjęcia: Wikipedia

- Modlę się za naszego żołnierza śp. Mateusza o pokój wieczny, a także o wsparcie dla najbliższej Rodziny i również tej żołnierskiej, pogrążonych w żałobie i bólu - napisał w serwisie X Wiesław Lechowicz, biskup polowy Wojska Polskiego.
- Otoczmy modlitwą tych wszystkich, którzy narażają swe zdrowie i życie dla naszego bezpieczeństwa, pokoju i wolności! - dodał biskup Lechowicz.

Przypomnijmy, wczoraj po południu Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało o śmierci żołnierza 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, który został zaatakowany przez jednego z migrantów 28 maja. Do ataku doszło ok. godz. 4.30 w okolicach Dubicz Cerkiewnych (woj. podlaskie).

Wojskowy miał powstrzymywać migranta przed przekroczeniem granicy i wtedy miał zostać zaatakowany. Ranny w klatkę piersiową żołnierz został przetransportowany do szpitala w Hajnówce.

W czwartek wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował o konieczności przetransportowania go do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Niestety życia żołnierza nie udało się uratować.