Nie żyje współzałożyciel Nowego Stylu Jerzy Krzanowski

2024-06-07 07:18:07(ost. akt: 2024-06-07 07:30:08)

Autor zdjęcia: facebook/Nowy Styl

Ani przyczyny ani okoliczności tragedii nie są na razie znane. Prokurator zajął się sprawą i będzie się ona toczyć pod jego nadzorem. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji
Poszukiwany od czwartku współzałożyciel firmy Nowy Styl nie żyje. Około godz. 1 w nocy z czwartku na piątek ratownicy odnaleźli ciało mężczyzny – poinformował oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krośnie podkom. Paweł Buczyński.

Poszukiwania trwały od czwartku od godz. 14, kiedy 54-letni mężczyzna wyszedł z domu w Krościenku Wyżnym na Podkarpaciu. Media donosiły, że kontakt z nim się urwał. Rozpoczęły się poszukiwania. Brali w nich udział m.in. policjanci, strażacy, pomagały im psy tropiące, użyty został też dron z kamerą termowizyjną.

Jerzy Krzanowski to jeden ze współzałożycieli, obok brata Adama, firmy Nowy Styl. Spółka jest jednym z największych w Europie producentów mebli biurowych. Założona przez braci spółka ozpoczęła swoją działalność w 1992 roku z siedmioma pracownikami i trzema modelami produkowanych wówczas krzeseł. Jednakże już rok później firma zatrudniała 100 osób. Produkowali siedziska na stadiony Mistrzostw Świata w piłce nożnej Katar 2022, a ich produkty importowało około 100 krajów świata. Krzanowski był jednym z najbogatszych Polaków.

Obrazek w tresci