Są propozycje dla poszukiwaczy przygód i amatorów mocnych wrażeń

2024-06-07 13:22:24(ost. akt: 2024-06-07 06:40:11)

Autor zdjęcia: Zamek Książ

Tegoroczny letni kalendarz Zamku Książ pęka w szwach. Organizatorzy przygotowali mnóstwo propozycji dla rodzin, poszukiwaczy przygód, miłośników historii oraz sztuki, a nawet amatorów mocnych wrażeń.
W lipcu odbędzie się m.in. widowiskowy Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia, a w sierpniu Letni Festiwal Tajemnic, który w tym roku - jak zapowiadają organizatorzy - będzie prawdziwym "Dziełem Sztuki".

Propozycji przygotowanych dla turystów i mieszkańców Dolnego Śląska na te wakacje na pewno nie zabraknie. Oto, co w kalendarzu wakacyjnym można znaleźć:

16.06 / 30.06 / 14.07/21.07 - Śniadanie na Trawie - jeżeli cenicie czas spędzony na łonie natury przy akompaniamencie muzyki granej na żywo i śpiewie ptaków to z pewnością zachwycą Was pełne atrakcji "Śniadania na trawie", czyli niedzielne pikniki w parku przed zamkiem. Nie zabraknie konkursów z nagrodami, strefy ćwiczeń oraz relaksu na leżakach wśród drzew Książańskiego Parku Krajobrazowego. Godz. 10:00-15:00, wstęp wolny.

Wszystkie lipcowe soboty i niedziele - Zamek jak z Baśni - rodzinne zwiedzania. Książ to miejsce zaczarowane, to zamek położony na magicznej skale. Dajcie się porwać niezwykłej historii tego miejsca, wspólnie wyruszcie na zwiedzanie bajecznych komnat, poznajcie legendy związane z tym miejscem i uczcie się przez zabawę. Godz. 11:00, 12:30, 14:00, zwiedzanie zamku z przewodnikiem wzbogacone o atrakcje dla najmłodszych turystów (wydarzenie biletowane). Szczegóły wkrótce.

19.07 - Kolacja degustacyjna z elementami myśliwskiej etykiety - zapraszamy na niezwykły wieczór podczas kolacji degustacyjnej we wnętrzach Zamku Książ. Menu inspirowane kuchnią Louisa Hardouina, nadwornego kucharza rodziny Hochbergów , przygotuje dla naszych Gości szef kuchni restauracji Książęca. Wykorzystując produkty regionalne oraz wiedzę na temat historycznych przepisów kulinarnych jednej z najznamienitszych rodzin na Śląsku , zabierzemy Państwa w kulinarną podróż szlakiem książęcych smaków wzbogaconą o wieczorne zwiedzanie i kurs dotyczący myśliwskiej etykiety. Godz. 19:00-22:00 (wydarzenie biletowane: www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl)

20 - 21.07 - X Międzynarodowy Konkurs Tradycyjnego Powożenia im. Księżnej Daisy von Pless - Miłośników koni oraz arystokratycznej etykiety z pewnością ucieszy informacja, że również i w tym roku odbędzie się to wspaniałe widowisko, podczas którego zobaczymy m.in. przepiękne ogiery, zaprzęgi biorące udział konkursie powożenia oraz eleganckie stroje z dawnych epok. Wstęp wolny. Szczegółowy program wydarzenia wkrótce.

3-4.08 - Letni Festiwal Tajemnic - Sztuka - Książ to miejsce przepełnione sztuką: jego wnętrza zdobiły cenne dzieła, szeroki dziedziniec dekorują posągi mitologicznych bóstw, a jego arystokratyczni właściciele byli znanymi mecenasami kultury. Właśnie dlatego w weekend 3 i 4 sierpnia na Waszych oczach ożywimy słynne obrazy, opowiemy o cennych książańskich dziełach, których już nie ma i zapewnimy Wam mnóstwo atrakcji (w programie m.in, wystawy, wykłady, warsztaty). Wydarzenie jest biletowane - więcej informacji wkrótce.

17.08 - Kolacja degustacyjna z rycerskim akcentem- zapraszamy na niezwykły wieczór podczas kolacji degustacyjnej we wnętrzach Zamku Książ. Menu inspirowane kuchnią Louisa Hardouina, nadwornego kucharza rodziny Hochbergów , przygotuje dla naszych Gości szef kuchni restauracji Książęca. Wykorzystując produkty regionalne oraz wiedzę na temat historycznych przepisów kulinarnych jednej z najznamienitszych rodzin na Śląsku , zabierzemy Państwa w kulinarną podróż szlakiem książęcych smaków wzbogaconą o wieczorne spotkanie ze średniowiecznymi wojami. Godz. 19:00-22:00 (wydarzenie biletowane: www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl)

17 - 18.08 - Turniej Rycerski - w zeszłym roku w Książu w średniowiecznej wiosce zamieszkało 40 odważnych wojów, w tym roku do zamku przybędzie ich ponad 200! Zapraszamy na emocjonujące widowisko, w ramach którego odbędą się animacje dla rodzin, pokazy uzbrojenia, walki rycerskie, pochody wojowników oraz niezwykłe prezentacje konne z elementami akrobatyki. Obozowisko powstanie w parku, niedaleko zbiornika wodnego. Wstęp jest wolny. Więcej szczegółów wkrótce.

To nie wszystko! - dodają prowokatywnie na swojej stronie organizatorzy - Książ nigdy nie śpi, a po zmroku dzieje się tu równie dużo.

Zamek Książ nocą:

Wakacyjne poniedziałki – Wakacje z duchami dla rodzin