Tegoroczna Noc Muzeów przyciągnęła rzesz odwiedzających

2024-05-19 16:02:49(ost. akt: 2024-05-19 16:21:10)

Autor zdjęcia: Archiwum Państwowe we Wrocławiu

Noc Muzeów 2024 we Wrocławiu odbyła się w nocy z 18 na 19 maja i przyciągnęła wielu mieszkańców oraz turystów. Wydarzenie oferowało szeroki wachlarz atrakcji w różnych instytucjach kulturalnych, w tym muzeach, galeriach sztuki i innych placówkach.
Kolejki do muzeów i innych instytucji kultury, które otworzyły się na całą noc. Po praz pierwszy w Nocy Muzeów wzięła udział Panorama Racławicka. Tam także były kolejki. W Archiwum Państwowym można było nauczyć się pisać gęsim piórem. Atrakcji było w ofercie bez liku. Każda z placówek przygotowała się na tę wyjątkową noc w wyjątkowy sposób.

Do najciekawszych atrakcji tegorocznej edycji należały:

Muzeum Narodowe we Wrocławiu – zwiedzający mieli okazję podziwiać stałe i czasowe wystawy sztuki, w tym malarstwo, rzeźbę oraz rzemiosło artystyczne.

Panorama Racławicka – oferowała wyjątkowe nocne zwiedzanie słynnego panoramicznego malowidła.

Muzeum Współczesne Wrocław – zorganizowało Zielony Warsztat Ogrodniczy oraz prezentację sztuki współczesnej.

Archiwum Państwowe we Wrocławiu – po raz trzeci otworzyło swoje podwoje dla miłośników historii, oferując unikatowe wystawy dokumentów i archiwaliów.

Inne miejsca, które wzięły udział w wydarzeniu, to m.in.:
Centrum Sztuki WRO z oprowadzaniami kuratorskimi po wystawie „Don Kichot. Smętne oblicza”. Galeria Arttrakt – zaprosiła na finisaż wystawy „W Cieniu Obrazów Jestem” Zdzisława Nitki. Kościół św. Józefa Rzemieślnika – zaoferował wieczorne zwiedzanie i koncerty​.

W sumie, w wydarzeniu wzięło udział kilkadziesiąt placówek, które przygotowały różnorodne programy, obejmujące warsztaty, pokazy, koncerty i specjalne oprowadzania. Noc Muzeów we Wrocławiu 2024 była wyjątkową okazją do odkrycia bogatej oferty kulturalnej miasta w nietypowej, nocnej atmosferze.