Jest komunikat IMGW na temat pogody we Wrocławiu i w regionie

2024-05-19 15:46:39(ost. akt: 2024-05-19 16:03:02)

Autor zdjęcia: Red.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed załamaniem pogody we Wrocławiu. Skutkiem ulew towarzyszących burzom na Dolnym Śląsku będą gwałtowne wzrosty stanów wody - zapowiada IMGW.
Od rana dla Wrocławia i okolicznych powiatów obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne pierwszego stopnia. - Istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych - zapowiada IMGW.

Podobny komunikat pojawił się już wczoraj. I rzeczywiście, przez Wrocław przechodziły burzowe chmury z których miejscami mocniej popadało.

W niedzielę jednak żartów już nie będzie. Tego dnia wieczorem można się spodziewać nawet wyładowań atmosferycznych, a lokalnie opadów gradu na Dolnym Śląsku.

Dla Wrocławia i całego województwa dzisiaj (19 maja) do godz. 23 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h.

Ostrzeżenie IMGW w sprawie stanu wód dotyczy m.in. przepływających przez Wrocław Odry, Ślęzy, Oławy i Bystrzycy. Obecnie Na razie wszystkie te rzeki są bezpieczne, ale zdaniem hydrologów, wkrótce może się to zmienić.