Staranował sobą samochód osobowy. Finał nie mógł być inny

2024-05-17 17:13:55(ost. akt: 2024-05-17 17:33:34)

Autor zdjęcia: KMP Jelenia Góra

Wczoraj (16.05) w Jeleniej Górze, na drodze krajowej 3 w kierunku Szklarskiej Poręby, doszło do wypadku, w którym zginął motocyklista. Policja apeluje o rozsądek. Kierowcy „noga z gazu”.
16 maja br. około godziny 18.10 w Jeleniej Górze na krajowej 3 w kierunku Szklarskiej Poręby doszło do wypadku, w którym zginął 41-letni motocyklista.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 41-letni motocyklista po manewrze wyprzedzania z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem, przewrócił się na jezdnię i siłą rozpędu uderzył w jadący z przeciwnego kierunku pojazd marki Toyota, którym kierowała 43-letnia mieszkanka powiatu karkonoskiego - opisuje zdarzenie podinsp. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze. - W wyniku zdarzenia kierujący motocyklem pomimo natychmiast udzielonej mu pomocy zmarł. Kierująca pojazdem osobowym trzeźwa.

Czynności na miejscu zdarzenia wykonano z udziałem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze oraz biegłego z zakresu ruchu drogowego. Obecnie policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności.
Sezon motocyklowy w pełni. Na wielu polskich drogach w całym kraju pojawili się fani jednośladów - podkreśla Edyta Bagrowska. - Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Obrazek w tresci