Co dalej z premierem Fico? Wicepremier Taraba wyraził nadzieję

2024-05-16 02:34:01(ost. akt: 2024-05-16 06:53:48)

Autor zdjęcia: PAP

Wicepremier Słowacji w rozmowie z BBC przekazał, że Fico nie znajduje się w stanie zagrażającym życiu, chociaż doznał wielonarządowego urazu. Operacja, która trwała kilka godzin, zakończyła się pomyślnie​.
Wstępne doniesienia wskazywały na poważne obrażenia, ale aktualne informacje są bardziej optymistyczne. Polityk pozostaje pod ścisłą opieką medyczną, a jego stan jest monitorowany przez lekarzy.

Wicepremier i minister środowiska Słowacji, Tomáš Taraba, wyraził przekonanie, że premier Robert Fico przeżyje zamach, ponieważ nie grozi mu już bezpośrednie niebezpieczeństwo życia. Według Taraby, jedna kula trafiła Fico w brzuch, a druga w staw. Operacja, którą przeszedł premier, była skomplikowana, ale zakończyła się pomyślnie, a jego stan zdrowia jest stabilny​.

Te optymistyczne wiadomości pojawiły się po godzinach niepewności i obaw o życie premiera. Fico pozostaje pod ścisłą opieką medyczną, a lekarze monitorują jego stan zdrowia na bieżąco, aby zapewnić dalsze postępy w jego rekonwalescencji.

Premier Słowacji Robert Fico został w środę postrzelony w miejscowości Handlova, niedaleko Bańskiej Bystrzycy, po wyjazdowym posiedzeniu gabinetu. Media informowały, że odniósł rany brzucha i klatki piersiowej. Policja zatrzymała 71-letniego napastnika, motywy jego działania są nieznane.