Kolejne mocne uderznie w hazard. Straty państwa oszacowano na 300 tys. złotych

2024-05-15 18:04:12(ost. akt: 2024-05-15 18:16:59)
Kryminalni z jaworskiej komendy ustalili, że w lokalu usytuowanym na terenie Jawora są organizowane gry na automatach hazardowych bez wymaganego zezwolenia.
Po wejściu do budynku ich podejrzenia potwierdziły się - mówi st. sierż. Paulina Domaradzka z KPP w Jaworze. - Wewnątrz lokalu znajdowały się trzy automaty do gier, które w toku czynności procesowych mundurowi zabezpieczyli. Ich wartość została wstępnie oszacowana na łączną kwotę 36 tysięcy złotych. Natomiast wartość uszczuplenia z tytułu nieopłaconego podatku w tym przypadku, to kwota trzystu tysięcy złotych na szkodę Skarbu Państwa. Na ujawnionych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie, których wymagana jest specjalna koncesja.

Przypomnijmy, że w 2017 r. weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych.

Obecnie podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wys. 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.