Policjant z Głogowa od siedmiu lat trenuje kulturystykę. Jak mu idzie?

2024-05-15 17:09:47(ost. akt: 2024-05-15 17:17:17)

Autor zdjęcia: KWP Dolny Śląsk

Funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Głogowie startując w zawodach sylwetkowych „NPC Regional Qualifier” oraz „Debiutów NPC” zdobył dwa złote medale.
Aspirant sztabowy Radosław Wicher na co dzień jest asystentem w Wydziale Prewencji w głogowskiej komendzie. Poza służbą od 7 lat trenuje kulturystykę. Dyscyplina sportu, którą uprawia policjant, z jednej strony wymaga od niego wielu wyrzeczeń, z drugiej daje ogromną satysfakcję.

W mieniony weekend w Warszawie odbyły się zawody sylwetkowe „NPC Regional Qualifier” oraz „Debiutów NPC” w różnych kategoriach wagi ciężkiej - informuje st. post. Agnieszka Kotwas z KPP w Głogowie. - Nasz kolega brał udział w kategorii wagi super ciężkiej powyżej 102 kg, w której to jego waga startowa wyniosła 121,6 kg. Policjant z Dolnego Śląska zajął I miejsce Masters 35 oraz I miejsce Masters 40, zdobywając dwa złote medale.

Jak sam głogowski policyjny kulturysta przyznaje: “Nie było łatwo. Miesiące przygotowań, godziny na siłowni, litry potu wylane na treningu cardio, wiele wyrzeczeń I poświęceń, a także stosowanie indywidualnej diety – przyniosły efekt”.

Radosław Wicher już przygotowuje się do startu w następnych zawodach, które odbędą się 25 maja tego roku.

Serdecznie gratulujemy mistrzowi zdobycia złotych medali i życzymy kolejnych sukcesów.
Obrazek w tresci