Kolejny pożar w ostatnich kilku dniach. Tym razem we Wrocławiu

2024-05-15 14:58:47(ost. akt: 2024-05-15 15:00:03)
Do pożaru doszło w nocy z wtorku na środę

Do pożaru doszło w nocy z wtorku na środę

Autor zdjęcia: kadr z nagrania na platformie Youtube

W nocy z wtorku na środę doszło do pożaru na Bulwarze Ikara we Wrocławiu. Płomienie objęły m.in. sklep, śmietnik i samochody. Dzięki szybkiej akcji gaśniczej udało się opanować sytuację.

Chwile strachu na Bulwarze Ikara


Ogień rozprzestrzenił się w nocy z 14 na 15 maja. Zgłoszenie wpłynęło około 2:00, po czym na miejsce zdarzenia zostało wysłanych 6 zastępów straży pożarnej. Decydujące były zwłaszcza pierwsze minuty akcji gaśniczej, w których płomienie zagrażały jeszcze pobliskiemu obiektowi mieszkalnemu.

Jak się okazało, źródłem ognia był płonący śmietnik. Iskry szybko przedostały się na elewację budynku obok, a potem przeszły na latarnię i zaparkowany samochód. Ogień został szybko opanowany przez strażaków, jednak mimo to straty są duże. Nadpalona elewacja należy do pawilonu handlowego, w którym znajdują się liczne sklepy. Na razie nie jest wiadomo, kiedy będą mogły wznowić swoją działalność.

Biegli ustalają przyczyny pożaru. Na razie nie jest wiadomo, czy ogień zatlił się samoistnie, czy jest to działanie osób trzecich.