Jarmark Świętojański 2024

2024-05-15 07:56:39(ost. akt: 2024-05-15 08:06:39)

Autor zdjęcia: Jarmark Świetojański

Tylko kilka dni dzieli nas od jednego z najbardziej oczekiwanych wydarzeń sezonu – Jarmarku Świętojańskiego. Odbędzie się on od 24 maja do 30 czerwca 2024 roku i obejmie ulice Świdnicką, Oławską oraz obszar przy Pręgierzu w samym sercu Rynku.
Od 24 maja do 30 czerwca 2024, serce Wrocławia - Rynek oraz ulice Świdnicka i Oławska - zamienią się w kwitnący jarmark pełen życia i kolorów.

Jarmark Świętojański to nie tylko miejsce handlu, ale przede wszystkim przestrzeń inspiracji i zabawy. Wystawcy prezentujący rękodzieło i unikatowe produkty, zielone aranżacje kwiatowe i ziołowe oraz smakowite potrawy i napoje sprawią, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Tegoroczny Jarmark wprowadza również nowości. Mini plaże, fotodomki i miejsca „bliżej przyrody” wokół pręgierza sprawią, że wydarzenie będzie jeszcze bardziej atrakcyjne. Kameralne koncerty wprowadzą wyjątkowy klimat, tworząc niezapomniane chwile dla odwiedzających.

Podczas Jarmarku odbędą się również wyjątkowe spotkania i warsztaty. 9 czerwca gościem specjalnym będzie aktorka Joanna Brodzik, znana z seriali takich jak „Kasia i Tomek” czy „Magda M”. Tydzień później, 16 czerwca, odbędą się warsztaty florystyczne prowadzone przez mistrzynię florystyki Monikę Klocek oraz innych florystów.

Uczestnicy będą mieli okazję samodzielnie przygotować piękne kompozycje z ziół i kwiatów. Po warsztatach zapraszamy na konkurs na najpiękniejszy tradycyjny wianek, prowadzony przez utalentowaną Agnieszkę Mitko-Kominek, gdzie zmierzą się zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści.

Magiczna Noc Świętojańska, to najkrótsza noc w roku. Staje się tłem dla starożytnych rytuałów i tradycji. Ogniska rozpalane na cześć słońca, kąpiele w rzece dla pomyślności i wianki rzucane na wodę przez niezamężne kobiety - to wszystko tworzy niepowtarzalną atmosferę tej nocy.

We Wrocławiu też będzie wyjątkowo.