Wypadek na Dolnym Śląsku. Kobieta zasnęła za kółkiem

2024-05-14 20:06:49(ost. akt: 2024-05-14 20:08:42)
Kobieta została zabrana do szpitala śmigłowcem LPR

Kobieta została zabrana do szpitala śmigłowcem LPR

Autor zdjęcia: OSP Henryków

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło we wtorek, 17 maja, na drodze wojewódzkiej nr 395 na wysokości Brukalic (gmina Ziębice). Kierująca samochodem osobowym zasnęła za kierownicą i uderzyła w barierki.

Tragedia była o krok


Wypadek zdarzył się we wtorek, 17 maja, w godzinach popołudniowych. Młoda kobieta, kierująca osobówką, jechała drogą wojewódzką nr 395. Na wysokości miejscowości Brukalice zasnęła za kierownicą i uderzyła w przydrożne barierki.

Policjanci ustalili, że auto zjechało z jezdni. 35-letnia kobieta, mieszkanka powiatu ząbkowickiego, zasnęła za kierownicą i uderzyła w bariery przy drodze. Badanie nie wykazało w organizmie kobiety zawartości alkoholu” - mówi aspirant sztabowa Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.

W samochodzie nie było żadnych pasażerów. Służby znalazły się na miejscu zdarzenia kilkanaście minut po zgłoszeniu. Dzięki sprawnej akcji strażaków, kobieta została szybko wyjęta z uszkodzonego pojazdu i zabrana do szpitala helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Policja ustala przyczyny i okoliczności zdarzenia. Na razie nieznane są powodu nagłego zaśnięcia kobiety za kierownicą.