Policjanci zlikwidowali laboratorium, w którym produkowano metaamfetaminę

2024-05-14 15:06:18(ost. akt: 2024-05-14 16:00:24)

Autor zdjęcia: KMP Legnica

Trzy osoby zatrzymane, zlikwidowane laboratorium, przejęte urządzenia i półprodukty, zabezpieczone ponad 18 litrów substancji zasadowej, kilka tabletek MDMA, marihuana i ponad 4 kg tzw. „kryształu”
To efekt kilkumiesięcznej pracy operacyjnej Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, która doprowadziła do zlikwidowania laboratorium narkotykowego znajdującego się na terenie gminy Chojnów. Z posiadanych przez kryminalnych informacji wynikało, że w kilku budynkach mieszkalnych może być wytwarzana metamfetamina. Kiedy funkcjonariusze zebrali kompletny materiał dowodowy i wytypowali miejsca, przystąpili do akcji.

Przy czynnościach związanych z zabezpieczeniem i likwidacją miejsca wytwarzania narkotyków wsparcia legnickim policjantom udzielili funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu - informuje kom. Jagoda Ekiert z KMP w Legnicy. - W wyniku zaplanowanej akcji kryminalni, w jednym czasie, siłowo weszli do kilku mieszkań i pomieszczeń gospodarczych na terenie gminy Chojnów.


W jednym z lokali w kuchni na płycie indukcyjnej, obok gotującego się dla domowników obiadu, policjanci ujawnili produkcję metamfetaminy. W garnku postawionym na kuchence zabezpieczono kilka litrów płynnego chlorowodorku metamfetaminy oraz prawie kilogram gotowego już produktu.

W kolejnych mieszkaniach policjanci ujawnili kompletną linię produkcyjną, wszelkie niezbędne prekursory narkotykowe i substancje pomocnicze - dodaje Jagoda Ekiert. - Łącznie zabezpieczono 18 litrów substancji w postaci zasadowej, kilka tabletek MDMA, marihuanę oraz ponad 4 kg chlorowodorku metamfetaminy nazywanej potocznie w środowisku przestępczym „kryształem”. Do sprawy zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 38 i 41 lat.

Wszyscy zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Legnicy, gdzie usłyszeli zarzuty m.in. za wytwarzanie znacznej ilości substancji psychotropowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Wobec trzech zatrzymanych na wniosek prokuratora sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.