Szybka wymiana nawierzchni na ulicy Kołątaja

2024-05-13 08:01:10(ost. akt: 2024-05-13 08:06:14)
Od dziś remont Kołątaja. Będą utrudnienia

Od dziś remont Kołątaja. Będą utrudnienia

Autor zdjęcia: polska.org

W poniedziałek 13 maja w nocy Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta wkracza na ulicę Kołłątaja. Po zachodniej części, na odcinku od Podwala do ul. Kościuszki, wymieni nawierzchnię drogi.
Na tym 200 metrowym odcinku ekipy remontowe sfrezują starą, zniszczoną nawierzchnię, wyrównają kamienną kostkę oraz wyregulują urządzenia znajdujące się w jezdni, a na koniec ułożą nową nawierzchnię.

To jedna z dwóch ulic ścisłego centrum wytypowana do programu szybkich wymian nawierzchni.

- Ze względu na spory ruch w tym miejscu, prace będą prowadzone w nocy. Potrwają łącznie około dwóch tygodni. Bardzo przepraszamy za związane z nimi uciążliwości szczególnie tych, którzy mieszkają w pobliżu odcinków ulic objętych pracami - mówi
Tomasz Jankowski, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta

Gdy ekipa upora się z tym zadaniem, przejdzie na drugą stronę drogi. Remontować będzie nieco dłuższy odcinek Kołłątaja, od ul. Rejtana do Podwala, a także 100-metrowy fragment ul. Piotra Skargi.

Do tej pory w ramach programu szybkich wymian nawierzchni ZDiUM zrealizował prace na 12 z 22 zaplanowanych odcinków wrocławskich ulic. Koszt programu to ponad 21 mln złotych.

Polega on na naprawie tylko wierzchnich warstw dróg. Te ze zniszczoną podbudową, które wymagają gruntownego remontu, nie są kwalifikowane do szybkich wymian nawierzchni.