Ostro pszeszarżował! Dzięki monitoringowi możemy to zobaczyć

2024-04-24 17:29:24(ost. akt: 2024-04-24 17:44:08)

Autor zdjęcia: KPM Legnica

Kto by się spodziewał, że 58-latek wykona tak niebezpieczny manewr? To mogło się skończyć o wiele bardziej dramatycznie
Wczoraj (23 kwietnia) na drogach Dolnego Śląska doszło do poważnego zdarzenia drogowego. Przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Kierujący pojazdem marki VW jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w krawężnik znajdujący się przy pasie zieleni rozdzielającym dwa pasy ruchu, a następnie wjechał w bariery energochłonne. Po przebadaniu kierowcy alkomatem okazało się, że jest trzeźwy. Na 58-letniego mieszkańca Legnicy nałożono mandat w wysokości 4 tysięcy złotych, a do jego indywidualnego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych.

Dodatkowo policjanci ustalili - mówi kom. Jagoda Ekiert z KMP w Legnicy - że pojazd którym kierował mężczyzna, nie powinien poruszać się po drogach, ponieważ nie był zarejestrowany i ubezpieczony. Ponadto auto miało założone tablice rejestracyjne należące do innego pojazdu. Pojazd niemieckiego producenta został zabezpieczony przez funkcjonariuszy na policyjnym parkingu.

Mężczyzna odpowie za przestępstwo użycia tablicy rejestracyjnej nieprzypisanej do pojazdu, na którym ją umieszczono. Za ten czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na szczęście w tym zdarzeniu kierowca oraz pasażer, a także inni uczestnicy ruchu drogowego nie odnieśli obrażeń ciała, a uszkodzeniu uległ tylko pojazd lekkomyślnego kierującego.

Pamiętajmy - apeluje kom. Jagoda Ekiert - że w domu czekają na nas bliscy: żona, mąż, matka, ojciec czy dzieci. Najbliższe nam osoby nigdy nie chciałyby otworzyć drzwi policjantom i usłyszeć od nich informacji, że nas już nie ma i nigdy do nich już nie wrócisz. Nie zapominajmy, że im szybciej jedziemy, łamiąc przepisy ruchu drogowego, tym nasze szanse na przeżycie w zdarzeniu drogowym maleją!