We Wrocławiu bez zmian, radosny festiwal Bodnar nie dał efektów

2024-04-21 21:18:33(ost. akt: 2024-04-22 07:54:35)
Wieczór wyborczy

Wieczór wyborczy

Autor zdjęcia: wrocławskie.info

To było raczej do przewidzenia, choć wielu łudziło się, że kandydatka Trzeciej Drogi, Izabela Bodnar, może pokonać obecnego prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Wstępne wyniki nie pozostawiają złudzeń: urzędujący prezydent nie dał Bodnar szans!
To było do przewidzenia, choć wielu uważało, że Izabela Bodnar z Trzeciej Drogi ma jednak szanse na pokonanie prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka. Różnica, przy wszystkich wadach Sutryka, była jednak nazbyt dojmująca.

Efekt? Z badania Exit Poll wynika, że wybory we Wrocławiu wygrał Jacek Sutryk, który uzyskał poparcie na poziomie 67,8 proc. Jego kontrkandydatka uzyskała poparcie na poziomie 32,2 proc. Wszystko przy frekwencji na poziomie 36,7 proc.

- Jestem niezwykle wzruszony. Dziękuję wszystkim wrocławianom, że po raz kolejny mi zaufali. Proszę o zaufanie także tym, którzy na mnie nie głosowali. Troszczymy się o Wrocław dla każdego, dla nas wszystkich i to wygrało. Wygrał otwarty, demokratyczny i obywatelski. Wrocław bez hejtu - powiedział tuż po 21-ej, prezydent Sutryk.