Potężny wieżowiec stanie niedługo w centrum Wrocławia

2024-04-21 16:19:39(ost. akt: 2024-04-21 16:22:05)
To będzie drugi najwyższy budynek Dolnego Śląska

To będzie drugi najwyższy budynek Dolnego Śląska

Autor zdjęcia: materiały prasowe

Najwyższym budynkiem Wrocławia jest liczący 212 metrów Sky Tower. Już niedługo powstanie budowla, która może nie dorówna tej rekordowej wysokości, ale też będzie robić wrażenie. Wieża ma pełnić funkcję biurową i stanowić część kompleksu Quorum.

140-metrowy gigant we Wrocławiu


Biurowiec Quorum we Wrocławiu został zbudowany w latach 2008-2012 przez firmę deweloperską Skanska. Dotychczas składał się z dwóch części: Quorum Business Park I i Quorum Business Park II. Teraz wszystko wskazuje na to, że dobudowana zostanie 140-metrowa wieża, przeznaczona na przestrzeń biurową.

Quorum Business Park I został oddany do użytku w 2010 roku, natomiast Quorum Business Park II dwa lata później. Biurowiec zaprojektowany został zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, co potwierdza certyfikat BREEAM na poziomie "Very Good".

Obie części kompleksu Quorum łączą się wspólnym lobby, gdzie znajdują się różnorodne punkty gastronomiczne oraz usługi dla pracowników. Biurowiec jest dogodnie położony w pobliżu ścisłego centrum Wrocławia, przy al. Władysława Sikorskiego, co sprawia, że jest atrakcyjnym miejscem do pracy dla wielu firm.
Oprócz 35-piętrowej wieży, kompleks ma zostać powiększony o dodatkowe budynki. Wszystko po to, aby zwiększyć liczbę dostępnej przestrzeni do wynajmu.

W parterze obiektów kompleksu od strony wschodniej, północnej i zachodniej znajdują się lokale usługowe. Na podium całego kompleksu oraz na poziomie czwartej kondygnacji zaprojektowano dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy i zielone przestrzenie. Ponadto od południowej strony budynku D, po przeciwnej stronie ulicy, powstały ogólnodostępne tereny zielone oraz deptak. W całym kompleksie przewidziano ok. 1,5 tys. miejsc postojowych. Z drugiego najwyższego budynku we Wrocławiu będzie można także podziwiać panoramę miasta” – zapowiada na stronie internetowej inwestor.

140-metrowy budynek ma dostarczyć dodatkowe 52 000 metrów kwadratowych przestrzeni. To będzie największa we Wrocławiu inwestycja typu mixed-use, służąca zarówno do pracy, jak i do rozrywki. Na dachu ma zostać przygotowany specjalny taras widokowy, który umożliwi podziwianie panoramy Wrocławia i okolicznych miejscowości.

Prace przy kompleksie Quorum postępują zarówno po stronie Cavatina Holding, jak i Resi Capital. Kończy się już budowa biurowca A oraz budynku mieszkalnego C – w obu przypadkach prace są już bardzo zaawansowane” - informuje Łukasz Zarębski, Head of Marketing & Communications Cavatina Holding.

W drugim najwyższym budynku Dolnego Śląska będzie także dostępna strefa gastronomiczna i kawiarnie. Restauracyjne ogródki z pewnością będą się cieszyły bardzo dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców, jak i turystów.
Trwają obecnie finalne prace projektowe, ostateczną wizualizację budynku inwestor dostarczy po ich zakończeniu.