Policjanci szukali nietrzeźwych, znaleźli 59 kg narkotyków

2024-04-18 12:25:33(ost. akt: 2024-04-18 12:33:15)
Miała być kontrola trzeźwości, a wykryto całkiem sporą ilość narkotyków

Miała być kontrola trzeźwości, a wykryto całkiem sporą ilość narkotyków

Autor zdjęcia: Policja

To miała być zwykła kontrola, jakich wrocławscy policjanci dokonują codziennie serki. Tym razem było jednak inaczej, bo okazało się, że zatrzymany kierowca nie miał na sumieniu wykroczeń drogowych, ale coś znacznie poważniejszego.
Policjanci z wrocławskiej drogówki zatrzymali do kontroli 59-letniego kierowcę dacii. Ku ich zdziwieniu, to co miało być rutynową kontrolą stanu trzeźwości, szybko przerodziło się w prawdziwy thriller.

- Mężczyzna był wyraźnie nerwowy. Policjanci nabrali podejrzeń - mówi młod. asp. Rafał Jarząb z KMP we Wrocławiu. I nie mylił się. W bagażniku auta znaleźli blisko 5 kg amfetaminy.

- To nie są rzeczy, które widzi się podczas kontroli codziennie - stwierdza Jarząb. Jarząb. 59-latek próbował się tłumaczyć, że nie miał pojęcia o obecności narkotyków w jego samochodzie. Powiedział, że nie należą do niego i nie wie skąd wzięły się w bagażniu.

Teraz o dalszym losie wrocławianina zdecyduje sąd, który już podjął decyzję o 3-miesięcznym areszcie wobec zatrzymanego. - Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. To poważna sprawa - dodaje Jarząb.