Tragiczny finał zderzenia z cysterną na drodze krajowej

2024-04-18 12:12:29(ost. akt: 2024-04-18 12:16:26)
Dwie ofiary śmiertelne i jedna ranna, to efekt wypadku pod Oławą

Dwie ofiary śmiertelne i jedna ranna, to efekt wypadku pod Oławą

Autor zdjęcia: Olawa24.pl

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 94 w Oławie. Dwie młode osoby nie żyją, jedna ciężko ranna. Samochód osobowy zderzył się z cysterną. Droga zablokowana, policja radzi objazdy
Wczesnym rankiem na drodze krajowej nr 94 w Oławie doszło do tragicznego wypadku. Samochód osobowy marki Subaru z niewiadomych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżającą cysternę. W wyniku zdarzenia dwie osoby zginęły, a jedna została ciężko ranna.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez dyżurnego wojewódzkiej Straży Pożarnej, wypadek miał miejsce w Godzikowicach, między Oławą a Brzegiem. Na miejscu zginęli dwudziestoletnia kierująca oraz jej 23-letni pasażer. Kolejny pasażer, który podróżował tym samym autem, został ciężko ranny i trafił do szpitala. Kierujący cysterną, 56-letni mężczyzna, nie doznał żadnych obrażeń. Był trzeźwy.

Jak informuje Wioletta Polerowicz z oławskiej policji, na miejscu czynności prowadzi prokuratura oraz biegły z zakresu wypadków drogowych. Droga w miejscu wypadku jest całkowicie zablokowana. Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia.

Policjanci radzą, aby wyjeżdżając z Oławy w kierunku Brzegu, najlepiej kierować się na ul. Kilińskiego, następnie na miejscowość Jaczkowice i Godzikowice. Osoby wjeżdżające do Oławy w miejscowości Godzikowice powinny skręcić na miejscowość Jaczkowice.