Skandaliczna wystawa w centrum Wrocławia. Mieszkańcy są w szoku

2024-04-15 17:26:03(ost. akt: 2024-04-15 18:36:05)
Wystawa Iron Man

Wystawa Iron Man

Autor zdjęcia: wroclawskie.info

Nagie sylwetki dorosłego i dziecka w dwuznacznej postawie. Podtekst seksualny i pedofilski, a wszystko w samym centrum Wrocławia. Mowa o kontrowersyjnej wystawie, którą od minionego weekendu mogą oglądać mieszkańcy i spacerujący starówka turyści.
Na wystawę składa się kilkanaście zdjęć prac Pawła Jacha i Krystiana Trutha Czaplickiego.

Pierwszy jest autorem aktów młodych mężczyzn, które mają wyrażać "aprobatę dla naturyzmu, związków partnerskich, idei wolnej miłości i różnych tożsamości płciowych".

Drugi stworzył dwuznaczne rzeźby półnagiego mężczyzny, w tym mężczyzny z nagim dzieckiem, które "mają być rodzajem satyry społecznej odnoszącej się do współczesnych wyobrażeń na temat człowieka XXI w.".

Swojego oburzenia na zaprezentowane w otwartej przestrzeni publicznej prace nie kryją internauci. Pod postem, który zwrócił uwagę na problem pojawiło się wiele komentarzy:

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Organizatorem wystawy jest Galeria Szewska, którą zarządza fundacja Art Transparent. Zwróciliśmy się do niej z prośbą o komentarz. Czekamy na odpowiedź.

Na sytuację zareagował Urząd Miasta, który dotuje funkcjowanie galerii z budżetu Wrocławia. Na platformie społecznościowej X władze napisały, że nie są organizatorem ekspozycji oraz, że "Wydział Kultury UM Wrocławia nie ingeruje w treści wystaw organizowanych przez NGOsy i nie cenzuruje prac twórców."

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci

Obrazek w tresci