Kulturalne i naukowe wydarzenia po świętach.

2024-04-03 08:24:07(ost. akt: 2024-04-03 08:39:53)
Wydarzenia kulturalne od 3 do 10 kweitnia

Wydarzenia kulturalne od 3 do 10 kweitnia

Autor zdjęcia: wroclaw.pl/UW

Po świętach trzeba wrócić na dawne tory funkcjonowania. Zalecamy kilka ciekawych wydarzeń, które obejmują sztukę, naukę i sport. Mogą rozbudzić zmysły, ciekawość i rozum.
Po świętach, proponujemy powolny rozbieg z różnorodnymi wydarzeniami. Od sztuki z nutą charytatywną, przez naukowe spekulacje na temat tego, co by się stało, gdyby z Układu Słonecznego zniknęło Słońce, po sport na łonie natury.

1. Wystawa i licytacja obrazów (3 kwietnia) - W Bibliotece Uniwersyteckiej odbędzie się wernisaż prac uczniów Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Kopystyńskiego pod hasłem “Pomaganie jest Sztuką”. Część prac zostanie przekazana na aukcję charytatywną, wspierając zbiórkę na operację i rehabilitację Sebastiana Lewickiego.

2. Wykład o Słońcu (5 kwietnia) - Dr Aaron Peat z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego omówi hipotezy dotyczące losów Ziemi w obliczu katastrofy związanej ze Słońcem. Wykład odbędzie się w języku angielskim.

3. Meteoryty na dachu (6 kwietnia) - Michał Kajewski wygłosi wykład o poszukiwaniu miejskich mikrometeorytów. Opowie o tym, jak studenci z Instytutu Geologicznego Uniwersytetu Wrocławskiego jako pierwsi w Polsce znaleźli miejskie mikrometeoryty.

4. Pływanie za sprzątanie (6 i 7 kwietnia) - Przystań w Odra Centrum otwiera się na kolejny sezon. W weekend będzie można wypożyczyć kajaki i popływać po Odrze za darmo, o ile przy okazji pozbieracie śmieci pływające po rzece.

5. Spektakl “Pustostan” (8 i 9 kwietnia) - Spektakl inspirowany Wigilią tuż po Wielkanocy ukazuje relacje panujące w rodzinie. Sztuka powstała w ramach egzaminu studentów III roku Wydziału Aktorskiego.

6. Wykład dla miłośników historii (9 kwietnia) - Wtorkowy odczyt Wrocławskiego Towarzystwa Miłośników Historii poświęcony będzie pieczęciom średniowiecznych proboszczów śląskich. Wykład wygłosi Jagna Rita Sobel.

7. Koncert muzyki improwizowanej (10 kwietnia) - Studenci Akademii Muzycznej zapraszają na koncert elektronicznej muzyki improwizowanej. Można spodziewać się wielu efektów i technik przetwarzania dźwięków. Organizatorzy zapowiadają też projekcje audio.