Święto Niepodległości we Wrocławiu. Koncert, jakiego nie było!

2024-11-08 09:43:23(ost. akt: 2024-11-08 09:53:52)

Autor zdjęcia: wikiped.

11 listopada Wrocław ożyje dźwiękami i wspomnieniami, świętując 106. rocznicę niepodległości. Darmowy koncert z udziałem gwiazd na Rynku przypomni o bohaterstwie i solidarności Dolnoślązaków, łącząc muzykę, historię i wspólnotę w wyjątkowy wieczór.
11 listopada 2024 roku Wrocław stanie się centrum patriotycznych emocji i muzycznych uniesień, gdy miasto świętować będzie 106. rocznicę odzyskania niepodległości.

Na wrocławskim Rynku zaplanowano niezwykłe wydarzenie, które nie tylko uczci historię i bohaterów walczących o wolność Polski, ale także podkreśli solidarność Dolnoślązaków, szczególnie widoczną w trudnych momentach, takich jak pamiętna powódź.

Impreza rozpocznie się o godzinie 20:00 na imponującej scenie, porównywalnej do tej, którą mieszkańcy Wrocławia znają z noworocznych koncertów sylwestrowych. Udział wezmą znani i lubiani artyści polskiej sceny muzycznej, tacy jak Kayah, Enej, Piotr Cugowski, Natalia Kukulska, Kamil Bednarek, Tomasz Makowiecki, Organek, Ania Rusowicz, Wiktor Dyduła, Czesław Mozil, Zalia oraz Viki Gabor. Co więcej, wejście na koncert jest darmowe, a całe wydarzenie będzie transmitowane na żywo przez TVP1 oraz TVP World, co pozwoli na udział również tym, którzy nie będą mogli zjawić się osobiście.

- To będzie wieczór pełen emocji, wspomnień i wyrazów solidarności - podkreśla Tomasz Sikora z Urzędu Miasta Wrocławia. Wydarzenie zostało podzielone na dwie części, każda o szczególnym znaczeniu.

Pierwsza część koncertu skupi się na wspomnieniu solidarności, jaką mieszkańcy Wrocławia okazali podczas walki z żywiołem. Symbolicznym momentem wieczoru będzie wspólne wykonanie utworu „Moja i Twoja Nadzieja” przez artystów wraz z ratownikami, co ma na celu przypomnienie odwagi i jedności, które pomogły przetrwać trudne chwile.

Dodatkowo, nastąpi odsłonięcie nowego wrocławskiego krasnoludka – Powodzianka, który najprawdopodobniej zagości w rejonie osiedla Marszowice, gdzie w czasie powodzi mieszkańcy i służby ratunkowe stawiali czoła fali.

Druga część koncertu to zestaw piosenek, które opisują polską rzeczywistość, pełną wyzwań, ale też siły i wspólnoty. Każdy artysta dedykuje swoje utwory miejscom i społecznościom, które wpłynęły na ich życie. - Chcemy, aby ten wieczór przypominał, jak bardzo jesteśmy sobie nawzajem potrzebni - zaznacza Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego.

11 listopada na wrocławskim Rynku to więcej niż koncert – to wydarzenie, które podkreśli znaczenie przeszłości i obecnych więzi międzyludzkich, pokazując, jak historia, muzyka i pamięć o solidarności potrafią połączyć ludzi.