Chcieli ten mecz wygrać, ale wyszedł remis!

2024-07-20 08:11:48(ost. akt: 2024-07-20 08:23:19)

Autor zdjęcia: WKS ŚW

Po horrorze w końcówce Śląsk Wrocław podzielił się punktami z Lechią Gdańsk na inaugurację sezonu 2024/25 w PKO BP Ekstraklasie. - Chcieliśmy wygrać ten mecz - mówił na konferencji prasowej po meczu, trener, Jacek Magiera.
Śląsk Wrocław rozpoczął w piątek 19 lipca nowy sezon PKO BP Ekstraklasy na Tarczyński Arenie. Mecz przyjaźni z beniaminkiem - Lechią Gdańsk zakończył się remisem 1:1. Na stadionie piłkarzy dopingowało 20 tys. kibiców, a w przerwie zaśpiewała Blanka, uczestniczka Eurowizji, znana z hitu "Solo, solo".

Fakt, to Śląsk Wrocław, wicemistrz Polski z ubiegłego sezonu, był faworytem tego pojedynku z Lechią na Tarczyński Arenie. Gdańszczanie, beniaminek rozgrywek Ekstraklasy, odważnie weszli w mecz. Podopieczni Jacka Magiery mieli przewagę na boisku, ale długo nie potrafili skutecznie przypieczętować jej bramką.

Z kolei Lechia wykorzystała w pierwszej połowie meczu błąd Simeona Petrowa z WKS-u i w 12. minucie Tomasz Neugebauer niespodziewanie trafił niemal z połowy boiska. Na szczęście Trójkolorowi wyrównali w doliczonym czasie po strzale Tommasa Guercia. Wynik Śląsk vs Lechia - 1:1.

- Chcieliśmy ten mecz wygrać, takie było założenie. To się nie udało, ale zremisowaliśmy po golu w ostatnich minutach meczu. Natomiast w szansach to my stworzyliśmy więcej okazji bramkowych - tak podsumował grę swoich podopiecznych na konferencji prasowej po meczu, Jacek Magiera.

Zapowiada się trudny sezon dla wrocławian, ale selekcjoner Trójkolorowych jest dobrej myśli. - Mamy swoje cele na ten sezon. Jestem optymistą - powiedział po meczu trener Jacek Magiera.