Udało się! Jeden bilet na pociąg, tramwaj i autobus.
2024-06-27 11:11:44(ost. akt: 2024-06-27 11:21:16)
Od 1 sierpnia wystarczy jeden bilet na komunikację miejską, aby swobodnie przesiadać się z pociągu na tramwaj lub autobus, albo odwrotnie. Miasto porozumiało się z urzędem marszałkowskim, podpisze umowę z Kolejami Dolnośląskimi oraz Polregio.
Marszałek województwa Paweł Gancarz i prezydent Wrocławia Jacek Sutryk poinformowali o porozumieniu w tej sprawie na wspólnej konferencji.
Do Wrocławia wraca wspólny bilet na kolej i komunikację miejską.
Do Wrocławia wraca wspólny bilet na kolej i komunikację miejską.
- Porozumienie było możliwe dzięki współpracy samorządów województwa i Wrocławia. Wspólny bilet zabezpieczy dobrą komunikację dla mieszkańców Wrocławia i okolicznych miejscowości. W przyszłości być może będzie również wspólny bilet na wszystkie środki transportu po Dolnym Śląsku, ale to ambitne wyzwanie - powiedział Paweł Gancarz, marszałek województwa dolnośląskiego
- Jeśli ktoś chce współpracować i robić dobre rzeczy dla mieszkańców, to jest na to przestrzeń. To porozumienie wpisuje się w politykę poprawiania transportu publicznego. Wzmacnia również wzajemne zaufanie. To zaufanie wyraża się konkretnymi działaniami, których będzie więcej - to już Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.
Od 1 sierpnia posiadacze Urbancard będą mogli korzystać z przejazdów koleją na terenie miasta. Urbancard w pociągu będzie obowiązywać na stacjach i przystankach kolejowych posiadających w nazwie "Wrocław", a także do puli został włączony przystanek "Iwiny", z którego m.in. korzystają mieszkańcy Jagodna.
"To dzisiaj podpisane porozumienie jest dowodem na to, że jeżeli ktoś chce naprawdę współpracować i robić dobre rzeczy, to jest na to wystarczająco dużo przestrzeni. Dzisiaj jesteśmy świadkami takiego zdarzenia, na które i wrocławianki, i wrocławianie, ale Dolnoślązaczki, Dolnoślązacy czekali dość długo" - mówił podczas konferencji prezydent Wrocławia.
Korzystanie z pociągów w mieście możliwe jest już od momentu zakupienia 24-godzinnego biletu na komunikację miejską. I wszystkich kolejnych obowiązujących przez dłuższy okres czasu. W grę wchodzą również miesięczne, półroczne, roczne i semestralne.
Na powrót wspólnego biletu mieszkańcy musieli czekać 3 lata. Osią sporu był sposób rozliczania się. Zgodnie z aktualnym porozumieniem większość kosztów bierze na siebie miasto Wrocław. Do końca 2025 wyda na ten cel około 35 milionów złotych.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez