Około 60 najlepszych polskich browarów na festiwalu we Wrocławiu
2024-06-20 17:01:38(ost. akt: 2024-06-20 17:13:00)
Warsztaty piwowarskie, oryginalne jedzenie, spotkania na dużej scenie, atrakcje dla dzieci i dorosłych, szkolenia sensoryczne, licytacje charytatywne, muzyka i piwa z 60 najlepszych polskich browarów rzemieślniczych – to tylko część atrakcji czekających na uczestników 14. edycji Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. Największy i najstarszy festiwal piwa kraftowego w Polsce odbędzie się w dniach 21-23 czerwca na stadionie Tarczyński Arena Wrocław.
To już dziesiąty raz gdy spotykamy się na wrocławskim stadionie Tarczyński Arena. W tym roku przeniesiemy się w przeszłość, przypominając historyczne i tradycyjne style piwne oraz rozmawiając o piwnej historii Wrocławia. W programie znajdzie się prezentacja książki „Wrocławskie browary i piwiarnie” oraz spotkanie z jej autorami. Dodatkowo, część wydarzeń nawiązywać będzie do piwnej przeszłości stolicy Dolnego Śląska, w tym spotkanie z dziennikarką Joanną Mielewczyk, która opowie o piwnych historiach zebranych podczas pracy nad cyklem o wrocławskich kamienicach.
Główne atrakcje festiwalu to oczywiście piwo. Około 60 najlepszych polskich browarów rzemieślniczych zaprezentuje swoje wyroby, w tym lekkie lagery, treściwe portery, kwaśne soury, aromatyczne piwa pszeniczne i chmielowe IPA. Będą też piwa bezalkoholowe oraz zagraniczne specjały dostępne na stoisku zaprzyjaźnionego festiwalu Beer Geek Madness.
Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie odbędą się po raz 20., a uczestnicy będą mieli okazję spotkać się z pionierami polskiej piwnej rewolucji. Na festiwalu odbędą się także piwne szkolenia dla różnych poziomów zaawansowania, w tym degustacyjne i „coś nie tylko dla piwowarów”.
Piwo festiwalowe na 14. edycję WFDP uwarzą w kooperacji trzy browary: Browar Spółdzielczy, Browar Gwarek i TankBusters. Po raz czwarty przyznane zostaną Honorowe Nagrody WFDP, a także wręczone zostaną Laury za najlepsze piwo 13. WFDP. Dostępne będzie kolekcjonerskie szkło festiwalowe zaprojektowane przez firmę SAHM, w tym kufel Ludwig, szklanka Sinus i kielich Munique.
Na Scenie Piwno-Kulinarnej odbędą się dyskusje, spotkania z branży piwowarskiej i gastronomicznej oraz konkursy z nagrodami. Dochód z licytacji trafi do fundacji Cancer Fighters. Będzie można wylicytować gadżety podpisane przez gwiazdy sportu i unikatowe piwa.
Wieczorami na scenie wystąpią znani wrocławscy DJ-e grający „retro-sety”. Dla miłośników innych trunków dostępna będzie Strefa Innych Alkoholi z destylatami, winami, cydrami, miodami pitnymi, graffami i braggotami. O strefę gastronomiczną zadbają Wrocławscy Ulicożercy, a na terenie festiwalu pojawią się Strefy Chilloutu i retro gry.
Festiwal eliminował opakowania jednorazowe i kontynuuje tę tradycję. Piwo najlepiej smakuje ze szkła, dlatego organizatorzy zachęcają do zakupu festiwalowych szklanek, kielichów i kufli. Będzie można również wypożyczyć kubki wielorazowe z festiwalową grafiką, które można zabrać na pamiątkę.
Plan stoisk piwnych wraz z ich ofertą dostępny będzie w aplikacji festiwalowej oraz na kilku punktach na terenie festiwalu, gdzie znajdziemy także program wydarzeń.
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez