Julia Piotrowska ustrzeliła kolejne medale!

2024-05-23 10:09:32(ost. akt: 2024-05-23 08:17:47)

Autor zdjęcia: Mat.Pras.

22-letnia zawodniczka Śląska Wrocław strzela bezbłędnie. Najpierw przywiozła trzy medale z mistrzostw Europy, później pobiła rekord kraju w Baku, a przed kilkoma dniami zdobyła złoty i srebrny medal na Pucharze Polski w Bydgoszczy.
W pierwszej połowie maja w stolicy Azerbejdżanu – Baku – rozegrały się zawody Pucharu Świata w Strzelectwie Sportowym. To prestiżowy turniej, który uznawany jest w tej dyscyplinie za jeden z najważniejszych na świecie. W tym roku wzięli w nim udział zawodnicy z 84 krajów.

Świetnie wypadła wypadła tam właśnie Julia Piotrowska, zawodniczka WKS-u Śląska Wrocław, należąca także do Kaman Sport Group. W kwalifikacjach w konkurencji karabinu dowolnego ustanowiła rekord Polski i zajęła pierwsze miejsce. Mimo najlepszego wyniku nie mogła wziąć udziału w finale, ponieważ w kwalifikacjach była wystawiona jako RPO (Ranking Points Only).

- W Baku strzelnica jest wymagająca, można się spodziewać, że będzie bardzo wietrznie i czasem zimno, dlatego jest to idealne miejsce, żeby sprawdzić swoje możliwości i nauczyć się strzelać w ciężkich warunkach oraz w sytuacji, kiedy jesteśmy świadomi, że konkurujemy z najlepszymi zawodnikami na świecie - mówi
Julia Piotrowska.

W Azerbejdżanie Julia wystartowała także w konkurencji karabinu pneumatycznego i zajęła 22. miejsce. Zawody Pucharu Świata były częścią systemu kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. Wrocławska zawodniczka nie musiała jednak martwić się o wynik, ponieważ przepustkę na IO Paryż 2024 wywalczyła już w październiku 2022 roku podczas mistrzostw świata w Kairze.