II Kongres Wieczystej Adoracji

2024-05-10 13:01:13(ost. akt: 2024-05-10 13:19:39)
Jednym z gości kongresu będzie kard. Robert Sarah.

Jednym z gości kongresu będzie kard. Robert Sarah.

Autor zdjęcia: Organizatorzy

We Wrocławiu rozpoczął się II Kongres Wieczystej Adoracji. To trzy dni modlitwy, skupienia, ale również ciekawych wykładów. Jednym z prelegentów będzie kard. Robert Sarah.
Konferencje i panele będą odbywały się na terenie Papieskiego Wydziału Teologicznego, a Eucharystie i modlitwy (w tym całonocna Adoracja Najświętszego Sakramentu!) w Katedrze Wrocławskiej.

Celem Kongresu jest pogłębienie wiary w realną obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii i zachęcenie do częstszej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Podczas Kongresu, uczestnicy będą mieli możliwość uczestniczenia w codziennej Mszy Świętej z możliwością spowiedzi, nabożeństwie adoracyjnym z modlitwą o uzdrowienie z relikwiami św. Andrzeja Boboli, św. Maksymiliana Kolbego, św. Jana Pawła II oraz bł. Rodziny Ulmów.

Dodatkowo, będą odbywały się panele dyskusyjne na tematy duchowe, prezentacje polskich świętych, błogosławionych i sług Bożych, a także spotkania z wyjątkowymi prelegentami.

W piątkowy poranek Mszy świętej przewodniczył bp Andrzej Siemieniewski, ordynariusz diecezji legnickiej. W homilii, wyjaśniając znaczenie i wielkość Eucharystii, która łączy Niebo z Ziemią, biskup Siemieniewski wskazał, że to właśnie ona dawała siłę i moc świętym

- Na Eucharystii święci znajdowali bramę nieba, znajdowali rozwiązanie, miejsce kontaktu, stanięcia z Bogiem twarzą w twarz. To dlatego w wielu kościołach pisane były słowa z Księgi Rodzaju: “Oto brama do nieba” - stwierdził.

Jednym z gości kongresu będzie były prefekt Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, kardynał Robert Sarah. W niedzielę (12.05_ o godz. 13.00 we wrocławskiej Katedrze odprawi uroczystą Eucharystię na zakończenie kongresu. Kardynał Sarah to znany duchowny. Ostatnio było o nim głośno za sprawą listu, który skierował do biskupów Afryki, wzywając ich, aby "mówili w imię jedności wiary”, ponieważ "wielu zachodnich prałatów jest sparaliżowanych pomysłem przeciwstawienia się światu”.

Udział w Kongresie jest bezpłatny, jednak uczestnicy przyjeżdżają na własny koszt. Organizatorzy nie zapewniają noclegów ani darmowych parkingów.